اخبار
 

آئین‌نامه اجرایی حمایت از صادرات نرم‌افزار امکان ارزآوری را به همراه دارد

سه شنبه, 10 تیر 1399 11:38 نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

محمد فرجی، رئیس اتحادیه فن‌آوران رایانه تهران:

آئین‌نامه اجرایی حمایت از صادرات نرم‌افزار امکان ارزآوری را به همراه دارد/ ارزش‌گذاری بر روی سرمایه انسانی می‌تواند کشور را مستقل و پیشرفته کند

رئیس اتحادیه فن‌آوران رایانه تهران به تایید آئین‌نامه اجرایی حمایت از صادرات نرم‌افزار اشاره کرد و گفت: این آئین‌نامه نه تنها امکان ارزآوری را فراهم می‌کند بلکه حمایت از جوانان کشور را به دنبال دارد.

اتاق اصناف تهران- محمد فرجی، رئیس اتحادیه فن‌آوران رایانه تهران با اشاره به لزوم حمایت از تولیدات نرم‌افزاری در کشور و صادرات آن به کشورهای همسایه بیان داشت: خوشبختانه دیدگاه کنونی مدیران جوان وزارت صنعت بر حوزه صادرات متمرکز شده است. در این خصوص فعالیت در حوزه نرم‌افزارهای مورد نیاز سازمانی و شرکتی می‌تواند در سال جهش تولید و دستور مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تولیدات داخلی تاثیری بسیار داشته باشد.

فرجی در ادامه تاکید کرد: به تازگی آئین‌نامه اجرایی حمایت از صادرات نرم‌افزار نیز تایید شده است و با توجه به پتانسیل‌هایی که متخصصین دانشگاهی کشور دارند و تشنگی کشورهای همسایه که از کمترین تخصص به نسبت جوانان ایرانی برخوردارند، با بهره‌مندی از وجود جوانان تحصیل‌کرده می‌توان نرم‌افزارهای مورد نیازی که این کشورها دارند را تولید و صادر کرد.

وی ارزآوری در این زمینه را برای کشور بسیار ارزشمند برشمرد و گفت: نگاه به تولید و صادرات نرم‌افزاری در کشور با کسب‌وکارهای دیگر متفاوت است. این صنعت نه تنها صدور علم و فناوری و دانش کشور است؛ بلکه نشان از وجود جوانان متخصص و تحصیل‌کرده در این زمینه دارد. این سرمایه انسانی به آسانی به دست نیامده است و ارزش‌گذاری روی آن می‌تواند کشور را کاملاً مستقل و پیشرفته کند.

وی افزود: با توجه به تولید برخی از کالاهای سخت‌افزاری در کشور، وزارت صنعت، از اتحادیه فناوران در خصوص بررسی تولیدات در این زمینه دعوت به عمل آورد تا با بررسی نیاز کشور و پتانسیل تولید در کشور موضوع را با حضور متخصصین این امر کاملاً بررسی کند. ما همچنین می‌توانیم در حوزه تولید سخت‌افزار و صادرات آن به کشورهای همسایه فعالیت داشته باشیم.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 
 

نفرات آنلاین

ما 263 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

خدمات اتحادیه

راهنمایی