اطلاعیه ها
 

واکنش رییس اتحادیه فناوران به شائبه‎های ایجاد شده بین فعالان رسته کافی‎نت و پیشنهاداتی برای رفع مشکلات آنها

چهارشنبه, 22 خرداد 1398 12:00 نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

قابل توجه کلیه همکاران کافی‎نت؛

سلام علیکم

به اطلاع همکاران رسته کافی‎نت می‎رساند، مشکلات کافی‎نت‎ها اغلب در ماه خردادماه یعنی زمان ثبت و ارسال اظهارنامه مالیاتی رخ می‌دهد، به این دلیل که در این زمان عده‎ای افراد سودجو از موقعیت به وجود آمده سواستفاده کرده و  با ثبت غیرقانونی اظهارنامه مالیاتی در مکان‎های غیرمجاز عرصه را بر کافی‎نت‎های مجاز تحت پوشش اتحادیه تنگ می‎کنند.

باید این مطلب را با تاسف اعلام کنم؛ در زمان ثبت مک آدرس‎ها و اطلاعات (نام و کدملی) که برنامه‎ریزی آن با سازمان امور مالیاتی صورت گرفت، به دلیل حجم بالای کار و زمان بسیار کم برای ارایه IPها، از تعدادی کافی‎نت‎ها دعوت به همکاری شد. اما با وجود اعتمادی که به این عزیزان شد، برخی از آنها از موقعیت سوءاستفاده کردند و بدون اینکه هیات مدیره متوجه شوند تعداد زیادی IP  برای خود ثبت نام کردند که با برملا شدن این موضوع در پایان سال 1396، اتحادیه  اقدام به ساماندهی IPها کرد. از کافی‎نت‎ها نیز درخواست کردیم تا با اتحادیه همکاری لازم را داشته باشند، اما آنطور که انتظار داشتیم این همکاری صورت نپذیرفت. با توجه به اینکه این اعتماد و اختیار به این افراد برای ثبت اظهارنامه مالیاتی از طرف اینجانب انجام شده است، بنده صد در صد خودم را مقصر می‎دانم و با صداقت این اشتباه را می‎پذیرم و از همه طلب بخشش می‌کنم.چراکه باید نظارت بیشتری صورت می‎گرفت و به این افراد اعتماد نمی‎شد.

اما باید چند نکته مهم را به خدمت عزیزان به عرض برسانم؛

  • مجموعIPهای ثبت نام و ارایه شده از سوی اتحادیه 1800 آی پی است و معلوم نیست رقم‌های 30 هزار - 20 هزار IP که در گروههای تلگرامی که توسط افراد مجهول الهویه اعلام می‎شود، از کجا آمده است.
  • متاسفانه گروه تلگرامی که توسط شعبان بی مخ‎ها، نامردها و برخی افراد بی‎وجدان، دورو و کثیف، بزدل و ترسو با شماره‎های فیک و ‌هویت‎های جعلی درست شده است که مطالبی در مورد کافی‌نت‎ها عنوان می‎کنند که به هیچ وجه صحت ندارد. این افراد در مورد فعالیت کافی‎نت‎ها هیچگونه اطلاعی ندارند و در جهت خراب کردن هیات مدیره اتحادیه و رودرو قرار دان آنها با فعالان کافی‎نت از هیچ دروغ و افترایی پرهیز نمی‎کنند. این دروغ و تهمت‎ها را می‎زنند تا اعضا فکر کنند آنها ناجی صنف هستند و از طرف خدا برای نجات صنف آمده‎اند!
  • در زمان ثبت اظهارنامه مالیاتی اتحادیه عمدتا با شکایت‎های متفاوتی از سوی اعضا مواجه می‎شود که وظیفه دارد به آن رسیدگی کند. اما اغلب هنگام پیگیری شکایت‎ها متوجه می‎شویم که اکثر خرابکاری‎ها و بی‎احترامی به کافی‏نت‎ها از سوی برخی اعضای کافی‎نت صورت گرفته است. افرادی که در زمان ثبت نام در اتحادیه به همکاران خود خیانت نمودند در این یکماه با یک مغازه دار که فرقی نمی‎کند، عکاس باشد یا بقالی، یا املاکی شریک می‎شوند و یک یا دو نفر کاربر برای انجام کار آنجا مستقر می‎کنند. گاهی نیز آی‎پی‎ها را به امثال این واحدها می‎فروشند و درست دست در جیب اعضا کافی‎نت می‎کنند و این حکم دزدی را دارد. در این میان برخی از عزیزان که از موضوع بی‎اطلاع هستند، می‎گویند اتحادیه آی پی می‎فروشد و خلافی که توسط بعضی از کافی‎نت ها رخ می‎دهد به پای اتحادیه نوشته می‎شود. متاسفانه زمانی که اتحادیه اقدام به برخورد با متخلفان می‎کند، از هر طرف مورد هجوم قرار می‎گیرد. از یک سو کافی‌نت‎هایی که تخلف کرده‎‏اند به صدا در می‎آیند و از سوی دیگر سازمان‎های دولتی به اتحادیه فشار می‎آورند که چرا اتحادیه مانع کسب مردم شده است و در این شرایط بد اقتصادی و بیکاری نباید مانع درآمد جوان‎ها شد. با اعلام اینکه این افراد خلاف می‎کنند با جمله "بله می‎دانیم" مواجه می شویم. اما در هر صورت ما وظیفه داریم از اعضای صنف حمایت کنیم و اجازه ندهیم این افراد در این یکماه فعالیت کنند.

برخی از دوستان اعلام می‎کنند در هیچ صنفی بدون جواز نمی‎شود کار کرد و فقط در صنف آی‎تی این امر ممکن است. جهت اطلاع این عزیزان بدانید تعداد بسیار زیادی واحد صنفی در سطح شهر تهران بدون جواز کسب فعالیت می‎کنند که این بزرگترین مشکل و معضل تمام اصناف است و فقط بخاطر اینکه این دسته از افراد دست به اختشاش نزنند و نظم شهر را برهم نریزند، به راحتی از این مقوله گذشت می‎کنند.

  • همچنین برخی از همکاران مطالبی را عنوان می‌کنند که صحت ندارد. مثلا می‌گویند؛ هیات مدیره دارای واحدهایی بی‌جواز هستند که خودشان اظهارنامه می‎زنند و آی پی می‎فروشند. همه عزیزان صنف از طرف هیات مدیره اتحادیه وکالت تام‎الاختیار دارند سیستم های واحدی که می‎دانند متعلق به یکی از اعضا هیات مدیره بوده و در حال ارسال اظهارنامه است را نابود کنند و هیچ مسوولیتی به گردن آنها نباشد.
  • در مورد نرخ‌نامه کافی‌نت‎ها نیز باید این نکته را یادآور شوم که کمیسیون کافی‎نت‎های اتحادیه پس از بررسی‎های بسیار، نرخ نامه را تعیین و به هیات مدیره اعلام می‌کند و پس از تصویب هیات مدیره در سایت اتحادیه اطلاع‎رسانی می‎شود. اما این افراد بزدل، شیاد، بی‎سواد و بی‎اطلاع می‎گویند این نرخ‎نامه مربوط به هیات مدیره نیست و از طریق اتحادیه کشوری نرخ مصوب می‎شود، آنها کاری برای شما انجام نمی‎دهند. این افراد حتی نمی‎دانندکه اتحادیه کشوری وجود ندارد و اتحادیه هر استان موظف است که نرخ‌نامه را تعیین کند.اما جای تعجب دارد افرادی که خودشان این نرخ‎نامه‎ها را پیشنهاد و مصوب نموده‎اند و کلیه مراحل را می‎‌دانند، چرا پاسخی نمی‎دهند تا این موضوع برای اعضای کافی‎نت  روشن شود.
  • این افراد همیشه اعلام می‏کنند که اگر فردی با هویت آشکار حرفی بر علیه هیات مدیره بزند، اتحادیه برای او پاپوش درست کرده و او را به دردسر می اندازد. اگر اینگونه است، جای سوال دارد که چطور برخی از افراد شب در گروه تلگرامی هر حرف مفت و مزخرفی را بر علیه هیات مدیره می‎زنند و صبح به اتحادیه می‎آیند و هزاران درخواست برای اجرا دارند و کارشان بدون چون و چرا انجام می‎شود. دلیلش این است که هیات مدیره اتحادیه مانند این افراد نامرد و بی وجدان نیستند و هرکاری از دستشان برآید برای اعضا انجام می‎‌دهند.البته وظیفه هیات مدیره کمک به اعضا است.
  • با توجه به موارد ذکر شده و دروغ ها و تهمت‎های نسبت داده شده به هیات مدیره ، اینجانب به عنوان ریاست اتحادیه ضمن عذرخواهی مجدد در مورد اشتباه رخ داده در مورد ثبت نام IPها، اعلام می‎نمایم؛ بعد از اتمام ثبت و ارسال اظهارنامه مالیاتی تمامی آی‎پی‎ها بسته و سوزانده خواهد شد و دوباره بدون دریافت هیچ گونه وجهی و یا بار مالی برای کافی‎نت‌های مجاز و دارای پروانه کسب ثبت IP صورت می‎گیرد. ضمن اینکه تا امروز حدود 400 آی پی توسط اتحادیه بسته شده است و اگر تمامی کافی‎نت‎ها همکاری می‎کردند شاید این مشکلات پیش نمی‎آمد و افرادی که در زمان ثبت IP به صنف خیانت کرده‎اند امروز به راحتی کنار بنشینند و سود خوبی به جیب بزنند و فقط هیات مدیره را رودر روی عزیزان کافی‎نت دار قرار دهند و به ریش هر دو بخندند. ما بجنگیم و آنها بخندند.
  • اینجانب به نمایندگی از طرف هیات مدیره به صراحت اعلام می نمایم که هیات مدیره پس از بستن آی پی ها به هیچ عنوان مسوولیتی را نمی پذیرد و باید طبق این پیشنهاد عمل شود؛

 الف: تمام عزیزان کافی‎نت دار باید بعد از اتمام ارسال اظهارنامه در تشکیل کارگروه کافی‎نت به اتحادیه کمک کنند. افرادی برای کارگروه کاندیدا می‌شوند که باید توسط رای‎گیری از سوی کلیه اعضای کافی‎نت انتخاب شوند. از آن پس تمامی مسایل مربوط به کافی‎نت‎ها از طریق کارگروه کافی‎نت‎ها پیگیری خواهد شد و به هیچ وجه هیات مدیره در روند ثبت آی پی ها اقدامی انجام نخواهد داد و کلیه مسوولیت‎ها از صفرتاصد بر عهده کارگروه کافی‎نت‎ها خواهد بود. به این نحوه که از این به بعد ثبت مک آدرس، ارایه آی پی، بازرسی، نظارت، قیمت‎ها، تخلفات و موارد دیگر را کارگروه کافی‎نت‎های اتحادیه مدیریت نماید بدون دخالت هیات مدیره.

ب: کلیه همکاران صنفی در رسته کافی‎نت باید بدانند که برنامه سازمان امور مالیاتی برون سپاری کلیه مسایل مالیاتی ( تحت عنوان دفاتر خدمات مالیاتی) به بخش خصوصی است. البته در حال حاضر اعتراض به برگ تشخیص باید از طرف کافی‎نت‎ها انجام و ارسال شود و به صورت حضوری قبول واقع نمی‎شود. البته بعد از تصویب این قانون توسط وزارت دارایی اتحادیه وظایف خود را انجام داده است و در حال پیگیری این موضوع هست تا در این برون‎سپاری کافی‎نت‎ها در اولویت قرار گیرند. این درخواست به مسوولان وزارت دارایی ارسال شده است.جا دارد با حمایت اتحادیه پیگیری این کار توسط اعضای کمیسیون کافی‎‏نت‎ها صورت پذیرد. صد درصد اعضای محترم کافی‎نت‎ها از لحاظ فنی و مسایل کافی‎نت خودشان بهتر می‏توانند با مسوولان سازمان امور مالیاتی صحبت کنند. هیات مدیره اتحادیه نیز در کنار آنهاست و تمام مراحل کار و قرارها توسط هیات مدیره مذاکره نمایند.

  • اینجانب با تمام وجود وقت خود را در اختیار صنف گذاشته‎ام و آنچه در توان داشتم را انجام دادم. نمی‎توانم بگویم صد در صد کار بنده درست است. حتما اشتباه هم دارم اما خیانت به صنف و دست درازی به پول اتحادیه را تحت هر شرایطی رد می‎کنم. ولی گربه صفتان برخلاف این عمل کردند بجای اینکه با یک مدرک مستند به اتحادیه مراجعه نمایند تا جواب دریافت کنند، دست به تخریب هیات مدیره اتحادیه زدند و تنها فکرشان این بود که آبروی هیات مدیره را ببرند. غافل از اینکه هیات مدیره اتحادیه ارثیه پدری آنها نیست. این صندلی‎ها به هیچ عنوان ماندنی نیست اگر بود از افراد قبلی به بعدی انتقال پیدا نمی‎کرد.

مطمئن هستم بعد از انتشار این مطلب افراد نادان، جاهل، و بزدل و خلافکار در بوق و کرنا خواهند کرد این همکاری اتحادیه به خاطر جمع آوری رای است و هیات مدیره دارد از این فضا به نفع خود تبلیغ انتخاباتی می‎کند. اما با صراحت اعلام می‎کنم به آنچه ایمان دارید این تفکر درست نیست. اینجانب به خاطر اعتماد به بعضی از کافی‎نت ‏ها و سوءاستفاده آنها از اعتماد اینجانب و ضربه زدن این افراد به بنده و اعضای کافی‎نت‎‏ها دوست دارم این اشتباه جبران شود و اجازه ندهیم خسارت به کافی‎نت‎‏ها ادامه پیدا کند. کمک کنیم تا این افراد دستشان رو شود و به کافی‏نت‏ها معرفی شوند. فعالان رسته کافی‎نت در طول سال فقط یکماه درآمد دارند و برای آنها ثابت شده که اتحادیه گناهکار نیست و فقط کوتاهی صورت گرفته است. هیچ خیانتی از طرف هیات مدیره صورت نگرفته بلکه خیانت از جانب همکاران دارای کافی‌نت است.

  • اعضای صنف آگاه باشند که نباید کاری کنیم که باعث تضعیف خانه صنفی‎مان شود. افراد دیگری در آینده این اتحادیه را تحویل خواهند گرفت. باید کاری کنیم که حرف خانه صنف همیشه خریدار داشته باشد. افراد زیادی را از سازمان‎ها و نهادهای مختلف عضو گروه تلگرامی کرده‌اند که مسایل صنفی ما به آنها ربطی ندارد و حضور این افراد در گروه خیانت به صنف است.  حضور افراد غیر صنفی در گروه نشان می‎دهد، افراد بی‎هویت در ابتدای راه دارند به صنف خود خیانت می‎کنند. البته که این افراد خائن به خاطر منافع شخصی خود از روی صنف رد خواهند شد. این افراد هنوز به اتحادیه ورود پیدا نکرده‎اند و صنف اینقدر تاوان می‎دهد. اگر به اتحادیه بیایند باید تمام واردکنندگان صنف و فروشندگان زیر پرچم آنها باشند. مگر دیگر فردی می‎تواند کالا وارد کند فقط باید از این افراد کالا بخرند اگر کالا نخرند و خود بیاورند قطعا دچار مشکل خواهند شد در پایان باید عرض کنم که طی روزهای آینده در اطلاعیه‎ای این افراد بزدل و از خود راضی را به اعضای محترم صنف معرفی خواهم کرد تا اعضا آنها را بیشتر بشناسند. البته که این افراد برای هیات مدیره کاملا شناخته شده هستند؛ اما هیات مدیره مانند آنها خائن و پست نیستند و با هزاران دروغ، توهین و خیانت کسب و کار نمی‎کنند. 

                                                                                                                 رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران

                                                                                                                            سیدمهدی میرمهدی

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 
 

نفرات آنلاین

ما 243 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

خدمات اتحادیه

راهنمایی