اطلاعیه ها
 

دوره آموزشی مالیات بر مشاغل و رفع ابهامات مالیات بر ارزش افزوده برگزار شد

شنبه, 18 خرداد 1398 11:17 نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

یازدهم خردادماه در اتحادیه فناوران رایانه برگزار شد؛

دوره آموزشی مالیات بر مشاغل و رفع ابهامات مالیات بر ارزش افزوده

دوره آموزشی مالیات بر مشاغل با هدف آشنایی فعالان صنف رایانه با مباحث مالیاتی به خصوص مالیات بر عملکرد، تبصره ماده 100، معافیت مالیاتی ماده 101، صندوق مکانیزه فروش و مالیات بر ارزش افزوده، شنبه یازدهم خردادماه در محل اتحادیه برگزار شد.

روابط عمومی اتحادیه فناوران- در ابتدای این دوره آموزشی 4 ساعته آقای مرتضی غفاری مشاور امور مالیاتی اتحادیه صنف فناوران رایانه، توضیحاتی در مورد تبصره ماده 100 ارایه کرد و گفت:  امسال تغییراتی در ماده 100 ایجاد شده است که لازم است فعالان صنف نسبت به آن آگاه باشند. به طور مثال در بند اول تبصره چنین آمده است که اگر سال قبل 2 میلیون و نیم مالیات پرداخت کرده اید امسال نیز همان رقم را پرداخت خواهید کرد. اما بند دوم می گوید؛ اگر در برگ قطعی مالیات 2میلیون و نیم حتی یک ریال بیشتر مالیات داده اید تا 5 میلیون ، پنج درصد به آن اضافه خواهد شد.

وی افزود: از 5 میلیون تا 10 میلیون 9درصد اضافه خواهد شد و از 10 میلیون به بالا 15 درصد اضافه می شود. فعالان صنف تا پایان خردادماه فرصت دارند از تبصره ماده 100 استفاده کنند.

غفاری همچنین تاکید کرد: ضروری است که تمامی فعالان صنف نسبت به قوانین مالیاتی آشنا باشند و باید به این نکته توجه داشته باشند که اخبار و اطلاعیه های منتشر شده در کانال های تلگرامی و شبکه های اجتماعی قابل اعتماد نیستند. بنابراین باید اطلاعیه ها و بخشنامه‎های مالیاتی  را از سایت سازمان امور مالیاتی مطالعه کنند.

وی اضافه کرد: بسیاری از فعالان صنف نسبت به قوانین مالیاتی آگاهی لازم را ندارند و به شنیده‎های خود بسنده می‎کنند. به همین دلیل دچار جریمه های سنگین مالیاتی می‎شوند، به خصوص در زمینه مالیات ارزش افزوده.

غفاری با بیان اینکه در اظهارنامه مشاغل به غیر از معافیت مالیاتی 101 یک معافیت مالیاتی دیگر هم داریم، گفت:  به طور مثال اگر 30 درصد افزایش فروش داشته باشید، ضریب مالیاتی بجای 25درصد 22درصد محاسبه خواهد شد.

وی افزود: ضریب مالیاتی مشاغل از 15دصد شروع می شود تا 25 درصد. یعنی  ضریب مالیاتی درآمد تا 50 میلیون تومان 15درصد است. بین 50 تا 100 میلیون تومان 20 درصد و بالای آن 25درصد می شود.

این کارشناس تصریح کرد: صاحبان مشاغل نباید ترس از پرداخت مالیات داشته باشند. بلکه باید بسیار هوشمندانه و با رعایت استانداردهای حسابداری مالیات را پرداخت کنند. اینگونه ممیزان مالیاتی نمی توانند هیچ ایرادی به کارشان بگیرند.

وی در ادامه پس از پاسخ به سوالات حاضرین در جلسه در مورد ماده 100 توضیحات کاملی در مورد صندوق فروشگاهی و ضرورت استفاده از آن و همچنین مالیات بر ارزش افزوده و مشکلاتی که اغلب فعالان صنف در این رابطه با آن دست به گریبان هستند، ارایه کرد. در پایان جلسه نیز حاضرین سوالات خود را مطرح کردند که به آنها پاسخ داده شد.

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 
 

نفرات آنلاین

ما 39 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

خدمات اتحادیه

راهنمایی