اخبار
 

نکات مهمی که مراجعه کنندگان به کمیسیون فنی اتحادیه باید بدانند

چهارشنبه, 08 اسفند 1397 12:38 نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عضو هیات مدیره اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران تشریح کرد؛

نکات مهمی که مراجعه کنندگان به کمیسیون فنی اتحادیه باید بدانند

 

عضو هیات مدیره اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران، اطلاعاتی که مراجعین به کمیسیون فنی اتحادیه باید در هر رسته شغلی صنف رایانه از آن اطلاع داشته باشند و رعایت کنند را تشریح کرد.

روابط عمومی اتحادیه فناوران- بهزاد مبینی تاکید کرد: کمیسیون فنی بر دو محور علم وتجربه  استوار است و مراجعین به این کمیسیون باید بدانند که چه اطلاعاتی برای کارشناسان این کمیسیون حایز اهمیت است.

نکات مهمی که مراجعین به کمیسیون فنی اتحادیه باید از آن اطلاع داشته باشند به شرح ذیل است؛

اطلاعات  پایه الکترونیک و کامپیوتر

همانطور که می‎دانید، منبع تعذیه بخش مهم دستگاه‎ها برای روشن شدن است. افرادی که آشنایی به اصول اولیه الکترونیک نداشته باشند، نمی‎توانند این قسمت را براحتی ایرادیابی و به صورت اصولی تعمیر کنند و این امر باعث می‎شود به مرور زمان به سایر بخش‌های دستگاه آسیب برسد و عمدتا به برد الکترونیکی و عملکرد دستگاه آسیب وارد ‎شود.

دانستن روش صحیح ایرادیابی

بسیاری از افراد ایرادیابی را به صورت تجربی بلد هستند و به صورت اصولی ایرادیابی نمی‎کنند. این افراد معمولا در ایرادیابی دستگاه‌های جدید دچار مشکل می‎شوند. چون با بخش‌های مختلف و عملکردهای جدید دستگاه آشنا نیستند و از آنجایی که با ایرادات جدید مواجه هستند، باید زمان زیادی صرف کنند تا به ایراد اصلی دستگاه برسند.

اگر کسی مسلط به روش صحیح ایرادیابی باشد، ابتدا باید توان آن را داشته باشد که بلوک دیاگرام رسیدن به ایراد را رسم کند. مثلا برای دستگاهی که خاموش است از بخش برق ورودی و منبع تغذیه دستگاه شروع و به ایرادیابی به بخش‎های بعدی دستگاه ختم می‎شود.

داشتن ابزار مناسب

بعد از داشتن دانش فنی و ایرادیابی موقع عمل و رفع ایراد است و فردی که ابزار مناسب نداشته باشد، نمی‎تواند در تعویض قطعه خراب یا تعمیر آن به خوبی عمل کند و ایراد ظرف مدت کمی مجددا ایجاد می‎شود.

مثلا قطعاتی مانند کریستال قسمت کلاک اگر درست قلع کاری نشود و هویه مناسبی برای گرم کردن کامل قلع استفاده نشود، دچار لحیم سردی خواهد شد و بعد از مدتی در فرکانس کلاک دچار اختلال در سیگنال و بعضا قطعی سیگنال بوجود می‎آید و دستگاه اصلاحا هنگ می‎کند.

شرایط لازم متقاضیان رسته تولید

مدیران خط تولید که عمدتا مباشر معرفی می‎شوند نیز سنجش اطلاعات در مورد کالای تولیدی خود می‎شوند.

اگر کارگاهی در آستانه تولید باشد، مدارک خرید یا سفارش تجهیزات و مواد اولیه آن بررسی می‎شود و پس از تایید بازرسی مجدد جواز صادر می‎شود.

با توجه به اینکه اغلب محصولات آی تی قابل حمل هستند، نمونه آنها در کمیسیون فنی دریافت می‎شود و از لحاظ فنی بررسی خواهد شد و کیفیت و  عملکرد محصول تولیدی توسط کارشناسان کمیسیون اعلام می‎شود.

موارد مهم در رسته کافی نت

در رسته کافی‎نت و خدمات حضوری اینترنت از مسولان کافی‎نت‎ها آشنایی با کار و استفاده کاربری با کامپیوتر و نرم‎افزار مدیریت کافی‎نت و تسلط به فضای مجازی و اطلاعات امنیتی حاکم بر اماکن تجاری و روش جلوگیری از تخلفات و سواستفاده هکرها سوال خواهد شد و پس از بررسی در کمیسیون فنی تایید صلاحیت اعلام می‎شود.

مواردی که فعالان صنف باید بدانند

  1. شیوه و نکته‎های مهم جهت درج در فاکتور فروش و خدمات
  2. آشنایی با گارانتی‎های معتبر
  3. آشنایی با خدماتی که عضو می‎تواند از اتحادیه بگیرد.

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

خدمات اتحادیه

راهنمایی