اخبار
 

سطح تخصص متقاضیان جواز تعمیرات با آزمون کتبی مشخص می‎شود

دوشنبه, 01 بهمن 1397 08:40 نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

کارشناس بخش تعمیرات سخت‎افزار کمیسیون فنی اتحادیه فناوران رایانه:

سطح تخصص متقاضیان جواز تعمیرات با آزمون کتبی مشخص می‎شود

کارشناس بخش تعمیرات سخت‎افزار کمیسیون فنی اتحادیه فناوران رایانه تهران، گفت: هنگام بررسی درخواست متقاضیان جواز رسته تعمیرات کالاهای سخت‎افزاری، به دو مورد سطح دانش فنی و در اختیار داشتن تجهیزات لازم، توجه بسیار زیادی می‎شود.

روابط عمومی اتحادیه فناوران- سعید نقوی یکی از کارشناسان تعمیرات سخت افزار در کمیسیون فنی اتحادیه صنف فناوران رایانه ، با اشاره به شرایط ارایه مجوز به متقاضیان کار در رسته تعمیرات، افزود: بحث تعمیرات بسیار مهم است، به همین دلیل از متقاضیان دریافت جواز تعمیرات هم آزمون کتبی گرفته می‎شود و هم شفاهی و به راحتی به آنها مجوز داده نمی‎شود.

وی با بیان اینکه با توجه به بالا رفتن قیمت قطعات و کالاهای سخت‎افزاری، بخش تعمیرات رونق زیادی گرفته و از حساسیت بسیار بالایی بر خوردار است، تصریح کرد:  مردم اکنون به دلیل شرایط سخت اقتصادی بیشتر سراغ تعمیر کالا می‎روند تا اینکه کالای نو خریداری کنند.

نقوی اضافه کرد: سطح سواد و تجربه افراد متقاضی جواز رسته تعمیرات بسیار حائز اهمیت است و به طور کلی این افراد باید دست به آچار باشند و در شرکت‎های فعال حوزه رایانه دوره‎های کارآموزی را گذرانده باشند.

وی گفت: در رزومه افراد دوره‎های آموزشی قید می‎شود و با آزمون کتبی و شفاهی سطح سواد و تجربه آنها کاملا مشخص می‎شود.

نقوی با بیان اینکه از دو سال پیش آزمون کتبی به روند احراز صلاحیت متقاضیان جواز در رسته تعمیرات اضافه شده است، گفت: سوالات را خودمان طراحی می‎کنیم و هر بار متفاوت است. تنها افرادی که تخصص لازم در این حوزه را دارند، در این آزمون قبول می‎شوند.

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 
 

سرور پارس

نفرات آنلاین

ما 280 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

خدمات اتحادیه

راهنمایی