اطلاعیه ها
 

فراخوان اتحادیه برای معرفی نماینده در جلسات هیات حل اختلاف مالیاتی

چهارشنبه, 12 دی 1397 13:19 نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

فراخوان اتحادیه برای معرفی نماینده در جلسات هیات حل اختلاف مالیاتی

اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران با توجه به بخشنامه نحوه معرفی نمایندگان موضوع بند 3 ماده 244 قانون مالیات‌های مستقیم، از اعضای صنف خواست؛ در صورت آگاه  بودن به امور مالیاتی هرچه سریعتر اعلام آمادگی کنند تا به عنوان نماینده به هیات‎های حل اختلاف مالیاتی و تجدیدنظر ادارات کل امور مالیاتی معرفی شوند.

روابط عمومی اتحادیه فناوران- رییس اتاق اصناف تهران با صدور اطلاعیه‎ای به اتحادیه‎ها اعلام کرد تا نسبت به انتخاب حداقل دو نفر عضو به منظور شرکت در جلسات هیات حل اختلاف مالیاتی و تجدیدنظر برای هریک از ادارات کل امور مالیاتی( شمال- جنوب- مرکز- شرق- غرب و ارزش افزوده) اقدام و محل خدمت هر عضو را صرفا برای یک اداره کل تعیین و معرفی کنند.

براین اساس، تعداد نمایندگانی که باید در این مراکز معرفی شوند، هر منطقه 2 نفر است که 10 نفر برای مالیات بردرآمد مشاغل و 10 نفر برای مالیات بر ارزش افزوده مورد نیاز است. در مجموع به 20 نفر از اعضا که می‎توانند در این جایگاه به دیگران خدمت‎رسانی کنند، نیاز است.

در اطلاعیه اتاق اصناف تهران آمده است: پیرو بخشنامه‎های مکرر در خصوص نحوه معرفی نمایندگان موضوع بند 3 ماده 244 قانون مالیات‎های مستقیم با توجه به حجم پرونده‎های مطروحه در هیات‎های حل اختلاف مالیاتی ادارات کل امور مالیاتی شهر و استان تهران، مقتضی است منبعد در زمان معرفی نمایندگان موصوف نسبت به انتخاب حداقل دو نفر عضو به منظور شرکت در جلسات هیات حل اختلاف مالیاتی و تجدیدنظر برای هریک از ادارات کل امور مالیاتی( شمال- جنوب- مرکز- شرق- غرب و ارزش افزوده) اقدام و محل خدمت هر عضو را صرفا برای یک اداره کل تعییین و معرفی کند.

 با عنایت به مقررات جلسات هیات‏های حل اختلاف مالیاتی که با حضور سه نفر رسمیت می‎یابد و عدم حضور هریک از نمایندگان موضوع ماده مزبور موجب عدم رسمیت جلسات می‎شود، لذا به منظور تکریم ارباب رجوع، ممانعت از اتلاف وقت مودیان و نیز جلوگیری از اطاله دادرسی مالیاتی تاکید می‎شود که حضور اعضای معرفی شده در جلسات هیات‎های حل اختلاف مالیاتی الزامی بوده و در صورت غیبت، مطابق مقررات اقدام خواهد شد.

همچنین خاطر نشان می‎شود، در صورت عدم رعایت موارد مطروحه امکان صدور احکام صدرالاشاره به هیچ عنوان مقدور نبوده و مسوولیت عواقب ناشی به عهده هیات مدیره آن اتحادیه است.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 
 

سرور پارس

نفرات آنلاین

ما 267 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

خدمات اتحادیه

راهنمایی