اطلاعیه ها
 

نامه ریاست اتحادیه به آقای مهندس عسگری ریاست گمرک ایران

شنبه, 07 مهر 1397 15:43 نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

درخواست رئیس اتحادیه صنف فن آوران رایانه تهران از ریاست محترم گمرک جمهوری اسلامی ایران جناب آقای دکتر عسگری جهت تسریع در امر ترخیص کالا از گمرک و جلوگیری از بین رفتن سرمایه های اصناف در گمرک و قبول کردن فاکتور از طرف وارد کننده و بخاطر ایراد در TSC ارزیابان فرم قیمتهای واقعی را مد نظر قرار نمایند تا انشاالله کالا ما با کمک این عزیزان هر چه سریعتر به دست مصرف کننده واقعی برسد تا در فضای کسب و کار خللی ایجاد نگردد.

 ریاست گمرک ایران
جناب آقای مهندس عسگری
سلام علیکم

با عرض ادب احتراما باستحضار میرساند : مدت زمانی هست که کالاهای وارد کنندگان صنف فناوران رایانه تحت عناوین مختلف و با تصویب قوانین بازدارنده جدید گمرکی در گمرکات کشور مانده و ترخیص آنها عملا ناممکن شده است . متاسفانه این تاخیر در ترخیص باعث لطمات و خسارات زیر شده است :

1- متوقف شدن سرمایه های واردکنندگان در گمرک و خالی شدن بازار کشور از این کالاها و اضافه شدن هزینه های غیر ضروری بر ارزش این کالاها

2- کمبود این کالاها در بازار باعث گران شدن این کالاها و درنهایت ضرر و زیان مصرف کنندگان که بخشی بزرگی از آنان نهادهای حکومتی و دولتی جمهوری اسلامی می باشند .

3- تعدادی از مدیران مسئول دولتی و گمرکی بی توجه به شرایطی که ما بخاطر وجود تحریم ها در آن بسر می بریم با تصویب قوانین باز دارنده و ایجاد مانع بر روی ترخیص این کالاها خواسته و یا ناخواسته در جهت خواست دشمنان کشور حرکت میکنند .

4- تداوم این رویه متاسفانه باعث کمبود و گران شدن این کالاها و همچنین نارضایتی مردم از نظام و مسئولین کشور و در عمل تحقق خواست دشمنان می شود .

5- کالاهای صنف فناوران رایانه عمدا خارجی و دارای قیمت مشخص می باشد که براحتی با گشتن در شبکه ها و سایت ها میتوان قیمت خرید و فروش آنها را پیدا کرد .

آیا درخواست TSC  بهانه ای برای متوقف کردن بیشتر این کالاها در گمرک نیست ؟

جناب آقای مهندس عسگری باور بفرمایید که همه ما در این صنف بچه های این خاک هستیم و دلمان در گروی این کشور هست و میدانیم که شما هم در جبهه ما هستید  ، پس کاری نکنید که سرمایه های تجار و اصناف ماکه سرمایه های این کشور هم هست اینچنین بازیچه افراد مغرض و غیر مسئول شود و با ماندن و رسوب این سرمایه ها در گمرک ، قاچاقچیان و افزاد خلافکار که به هیچ چیزی اعتقاد ندارند جایگزین آنها شوند .

من به عنوان رئیس اتحادیه فناوران رایانه و نماینده این صنف شریف ، از شما در خواست میکنم که دستور فرمایید که افراد شما در گمرکات کشور هرچه سریعتر با رفع مشکلات ترخیص کالاهای مربوط به این صنف هم به ما و هم به رفع کمبود این کالا ها و همچنین در جهت رفع مشکلات و شکوفایی این کشور کمک و همراهی نمایند .

برای حضرت عالی آرزوی موفقیت از ایزد منان خواستارم و برای رهبر عزیزمان آرزوی سلامتی ، تندرستی و طول عمر از خداوند مسئلت می نمایم ، تا انشاالله ایشان از همه ما راضی باشند . و من الله توفیق

 

رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران
سید مهدی میرمهدی کمجانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 
 

سرور پارس

نفرات آنلاین

ما 138 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

خدمات اتحادیه

راهنمایی