مهلت پاکسازی واحدهای صنفی از کالا با گارانتی نامعت...

تاریخ ایجاد: 1394/7/1 تعداد بازدید: 873 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: host
مهلت پاکسازی واحدهای صنفی از کالا با گارانتی نامعتبر

قابل توجه کلیه اعضاء محترم صنف فناوران رایانه تهران، بر اساس ماده4 قانون حمایت از مصرف کنندگان ، كلـیه عرضه‌كنندگان اعم از تولیدكنندگان و واردكنندگان كالاهای سرمایه‌ای، از جمله خودرو (سنگین یا سبك‌)، ماشین‌آلات صنعتی‌، كشاورزی‌، راهسازی‌، لوازم خانگی‌، مصنوعات الكتریكی و الكترونیكی‌، صوتی‌، تصویری و وسایل ارتباطی مكلف به داشتن نمایندگی رسمی و تعمیرگاه مجاز، تأمین قطعات یدكی و ارائه سرویس و خدمات بعد از فروش می‌باشند و پیرو نامه دفتر کل مقررات صادرات و واردات، ثبت سفارش و ترخیص برای واردات کلیه مصنوعات الکتریکی و الکترونیکی ، صوتی و تصویری و وسایل ارتباطی ملزم به ارائه گواهی فعالیت نمایندگی های رسمی خدمات پس از فروش از مرکز اصناف و امور بازرگانان خواهند بود.

پیرو این قانون تمامی فروشندگان کالاهای سرمایه ای که به صورت عمده یا خرده فعالیت می نمایند مکلفند تا تاریخ 94/09/30 متناسب با نوع کالا خدمات پس از فروش ارائه نمایند ، لذا کلیه اعضاء محترم مشمول این اطلاعیه می بایست جهت دریافت مجوز خدمات پس از فروش اقدام نمایند .

با پایان این مهلت، کالاهای فاقد گارانتی ، کالای قاچاق محسوب شده و این واحدها به ستاد مبارزه با کالای قاچاق، سازمان حمایت از مصرف کننده و تولیدکننده معرفی خواهند شد. همچنین واحدهای صنفی که کالا با کارت های گارانتی بی ارزش و فاقد اعتبار به مصرف کنندگان ارائه می دهند، با معرفی اتحادیه به سازمان تعزیرات حکومتی، علاوه بر ضبط کالا، 4 برابر ارزش کالا جریمه شده و درصورت فروش کالا پس از مهلت مقرر شده، واحد صنفی طبق قانون پلمپ می گردد.

این اطلاعیه به منزله یک ابلاغیه رسمی از سوی اتحادیه بعنوان حامی صنف در جهت ساماندهی بازار ، بهبود خدمات پس از فروش ، تغییر نگاه مشتری با اعتماد بیشتر به صنف ، جلو گیری از سود جویی افراد متقلب و فروش کالاهای بی اصالت  می باشد لذا خواهشمند است اتحادیه را در جهت ارتقاء جایگاه صنف یاری نموده و  هر چه سریعتر نسبت به اجرای این ابلاغیه اقدام نمائید . در غیر اینصورت با واحدهای صنفی متخلف برخورد قانونی خواهد گردید.

مهلت ثبت نام

بخشنامه
printrating
  نظرات